TBH TFS 1000
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Wybór silnika uzależniony od rodzaju zastosowaniaDym spawalniczy i pyły powstające podczas innych tego typu procesów nie stanowią najmniejszego problemu dla tego systemu. Został on skontrolowany przez IFA (niem. Institut für Arbeitsschutz / Instytut Ochrony Pracy) pod kątem spełnienia norm DIN ISO 15012-1 (2013) und 15012-4 (2016). System ten spełnia poziom ochrony pracownika zapewniający bezpieczny odciąg i filtrację, wymagany przez niemieckie przepisy TRGS 528 (Spawanie, przepisy techniczne dla substancji niebezpiecznych). W ten sposób zaspokojone zostały wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy. Urządzenie filtruje z powietrza dymy, opary lub pyły z cząstkami z dokładnością mieszczącą się w zakresie pomiarowym mikrometru. Niniejszy system posiada certyfikat odpylania klasy W3 oraz odpowiada wymaganiom nowych zasad zrzeszeń zawodowych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy (DGUV), dzięki czemu został umieszczony na tzw. "liście IFA" (niemieckiego Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy) jako gwarant potrójnej ochrony – ludzi, środowiska i urządzenia.
Wybór silnika uzależniony od rodzaju zastosowania
Firma TBH oferuje w swoim programie produktów paletę różnych koncepcji silnikowych, aby zapewnić optymalną pracę urządzenia odciągowo-filtracyjnego w danym zakresie zastosowań. Dopasowanie urządzenia do warunków panujących w miejscu eksploatacji może się odbyć na przykład przez:
- krótkie lub długie przewody odsysania
- duże lub małe średnice przewodów
- duże lub małe cząstki
- odsysanie w jednym miejscu lub w wielu
- pomieszczenia wymagające ciszy lub przemysłowa hala produkcyjna
Wymiana filtra przy zredukowanej kontaminacji
Urządzenie może być stosowane przy znakowaniu laserowym. Nadaje się również idealnie do grawerowania laserem oraz do innych zastosowań z średnim lub wysokim zapyleniem. Dla serii TFS zastosowane filtry zostały zoptymalizowane pod kątem łatwości obsługi i żywotności urządzenia. Zaprojektowany w tym celu filtr Safe-Line umieszczony został w zamkniętej obudowie, którą podczas wymiany filtra można łatwo zamknąć. Dzięki temu użytkownik jest skutecznie chroniony przed zawartym w nim filtratem. Dzięki specyficznej budowie ciężkie zanieczyszczenia osadzają się na spodzie filtra, nie obciążając powierzchni filtra. Ogromna powierzchnia łączna filtra i optymalny obieg powodują niezwykłą żywotność. Wymiany filtra dokonuje się od przodu przez drzwiczki przednie urządzenia. Filtr SafeLine filtr cząstek stałych są dwoma różnymi filtrami w jednym wspólnym systemie serii TFS. Wymienia się je jednak oddzielnie. Wymiana filtra jest beznarzędziowa i trwa zaledwie parę minut. Filtr z węglem aktywnym/BAC jest ułożony ponad tymi dwoma filtrami i może w razie potrzeby zostać wymieniony oddzielnie. Monitorowanie poszczególnych filtrów umożliwia optymalne zaplanowanie konserwacji i obniżenie kosztów eksploatacji.
Podwójna moc adsorpcji
Cząstki lotne filtrowane są przez węgiel aktywny (adsorpcja fizyczna) oraz granulat BAC (adsorpcja chemiczna).Pochłaniają one dodatkowo bardzo szeroką gamę gazów i zapachów. Neutralizacja odbywa się poprzez tworzenie wiązań chemicznych z produktem reakcyjnym naniesionym na nośnik.
Pochłania każdą cząstkę
Niebezpieczne substancje nie mają żadnych szans
- Usuwanie pyłu przy zredukowanym do minimum niebezpieczeństwie kontaminacji
- Sito molekularne do eliminacji zanieczyszczeń w stanie lotnym
- Przewody rurowe / wąż elastyczny / ramię odciągowe
- Odprowadzanie powietrza lub przewód powietrza wylotowego
Specjalna koncepcja
Prosta obsługa i przedłużona żywotność
- Łatwe użytkowanie
- Filtr cząstek stałych H14 daje więcej bezpieczeństwa
- Separacja drobnych cząstek
- Możliwość powrotu oczyszczonego powietrza
- Zoptymalizowany czas działania granulatu
Zewnętrzne sterowanie urządzeniem
- Duża moc elektronicznego układu sterowania.
- Przełączanie Start/Stop
- Poziom ostrzegania wstępnego „Nasycony filtr“ (75%)
- Wyjście błędu łącznego (prędkość obrotowa, temperatura, "Nasycony filtr" 100%)
- Regulacja mocy z zewnątrz
- Dostęp do parametryzacji w celu uruchomienia funkcji specjalnych
- Pamięć komunikatów
- Interfejs cyfrowy (RS232)
Rodzaje zastosowań
- Technologia laserowa
Laserem można dokonywać obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych. Ze względu na tę różnorodność różne firmy aktywnie zajmują się technologią lase-rową. Dzięki temu wzrasta ich wydajność, ale tworzą się też produktu uboczne, niezależne od rodzaju i intensywności pracy. Systemy TBH gwarantują bezpieczny odciąg drobnych pyłów oraz dymu laserowego
- Lutowanie
Proces ten powoduje połączenie połączenie materiałów różnego rodzaju przez wytop. Zastosowana cyna lutownicza uwalnia dodatkowe substancje, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie i stan organów układu oddechowego. W zależności od rodzaju procesu obróbki (lutowanie ręczne lub zautomatyzowane) należy zastosować odpowiednie urządzenie odciągowo-filtracyjne
- Spawanie/Szlifowanie/Cięcie
Podczas procesów obróbki spawaniem, szlifowaniem lub podczas cięcia do powietrza przedostają się drobne cząstki obrabianego materiału. Te niebezpieczne substancje osadzają się w płucach i mogą doprowadzić do stałej niezdolności do pracy danego pracownika. Aby to nie nastąpiło dym spawalniczy musi być efektywnie odciągany. Wymaga tego prawodawstwo, reprezentowane przez niemieckie przepisy TRGS 528. Firma TBH GmbH oferuje szereg urządzeń posiadających certyfikat W3- / DGUV.
- Produkcja układów elektronicznych
Wykonawcy wyrobów elektronicznych pracują z drobnymi lub wręcz bardzo drobnymi elementami. Aby zmodyfikować własności półprzewodników, stosowane są często silnie toksyczne materiały, takie jak arszenik lub fosfor. Aby usunąć zanieczyszczenia z mikrochipów stosowane są rozpuszczalniki, które obciążają zarówno pracowników, jak i środowisko.
- Procesy robocze z oparami/gazami
O wiele trudniej jest odizolować gazy niż cząstki stałe. Ze względu na ich chemiczną strukturę są one w stanie przedostać się przez większość filtrów. Aby właściwie wydzielić gazy z powietrza, potrzebny jest specjalny rodzaj filtrów.
- Obróbka tworzyw sztucznych
Obróbką tworzyw sztucznych w dzisiejszych czasach zajmuje się prawie każdy zakład produkcyjny. Do bezpiecznego odsysania i filtracji pyłów szlifierskich oraz oparów, powstających podczas obróbki tworzyw sztucznych perfekcyjnie nadają się urządzenia TBH. Proszę spróbować, aby przekonać się do naszej wysokiej jakości
- Obróbka tkanin
Odzież może gubić drobne kłaczki, włókna lub nitki. Są one na tyle lekkie, że unoszą się w powietrzu, a każde poruszenie powietrza wprawia je w ruch. W szczególności podczas obróbki tkanin ma miejsce wysoka koncentracja włókien unoszących się w powietrzu. Także opary chemikaliów stosowanych na przykład do farbowania odzieży są zazwyczaj trujące i muszą zostać odciągnięte.
- Szkło techniczne
Do produkcji szkła potrzebne są bardzo wysokie temperatury. Wysokie temperatury niezbędne do wytopienia szkła powodują uniesienie się gazów, zawierających duże ilości substancji szkodliwych dla środowiska. Gorąca lub zimna warstwa wykończeniowa uwalnia podczas polerowania kwasem chlorki cyny lub tytanu, np. kwas fluorowodorowy i kwas siarkowy. Te produkty uboczne należy koniecznie odciągnięte, gdyż stanowią niebezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia.
- Przelewanie, pakowanie, dostarczanie, transport
Gdy materiały są przemieszczane, np. podczas pakowania lub transportowania, nieuniknione jet uwalnianie się drobnych cząstek do powietrza. Tego ryzyka nie należy lekceważyć, zwłaszcza że cząstki te nie są widoczne gołym okiem. Cząstki takie mogą powstać na przykład podczas wzniecania kurzu. Urządzenia odciągowofiltracyjne firmy TBH usuwają takie cząstki z powietrza w sposób absolutnie bezpieczny.
Zakres dostawy
- Kompletnie zmontowany
- 4 kółka do wózka
- Przewód zasilający