Kategorie
Producenci

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

Zobacz także:Wyprzedaż:Losowe zdjęcie:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

RSI


Skaner optyczny DigiScan SP

Zastosowanie
Skanery DigiScan SP są systemami dedykowanymi do protetyki stomatologicznej. Skanowanie szczęk za pomocą tego urządzenia jest tak samo łatwe i naturalne jak ich używanie, cały proces wymaga jedynie naciśnięcia jednego przycisku.

Skanowanie i modelowanie
Dzięki dostępności szybkich i wysokoprecyzyjnych elementów przetwarzania obrazu, optyczne skanery zdobywają sobie miejsce w coraz to nowych i wymagających zastosowaniach. To tam skanery DigiScan SP ustanawiają nowe standardy w zakresie jakości skanowania, komfortu użytkowania, elastyczności, wszechstronności oraz - co niemniej ważne – stosunku możliwości do ceny. Zasada działania skanerów DigiScan bazuje na modyfikacji dobrze znanej metody światła strukturalnego.

W wielu zastosowaniach istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na skany 3D obiektów fizycznych, których nie można zaprojektować w tradycyjnych programach CAD. Liczne tego przykłady można znaleźć w dzieidzinach, takich jak projektowanie i prezentacja produktów czy też kontrola jakości. Nowe atrakcyjne zastosowania pojawiają się w dziedzinie pomiarów medycznych i antropometrycznych (skanowanie części lub całego ciała), które wymagają bezdotykowego i niezawodnego pomiaru powierzchni niemal w czasie rzeczywistym, a także w branży projektowania ergonomicznego.

Elastyczność konfiguracji
Z uwagi na to, że większość klientów poszukuje systemów skanowania, które można łatwo zintegrować z już posiadanym środowiskiem pracy, rozwiązania DigiScan zostały zaprojektowane modułowo zarówno jeśli chodzi o sprzęt, jak i oprogramowanie. Klient ma możliwość wyboru spośród wielu konfiguracji, dzięki czemu może zaopatrzyć się tylko w to, czego naprawdę potrzebuje. Podstawowa konfiguracja pozwala na szybkie generowanie precyzyjnej chmury punktów na podstawie skanowanego obiektu. Dostępne jest również profesjonalne oprogramowanie do tworzenia i optymalizacji modeli wielokątowych, wiernej rekonstrukcji powierzchni NURBS oraz zastosowań rapid prototyping i reverse engineering. Opcjonalnie oferowana jest także możliwość mapowania tekstur.

Składniki
Zasadniczo wszystkie konfiguracje zawierają podstawowe oprogramowanie DigiScan i akcesoria kalibracyjne. Oprogramowanie steruje sprzętem i generuje wzór kodowy, obróbkę obrazu oraz obliczenia dokładnego odwzorowania obiektu w postaci chmury punktów, którą można wyeksportować w formatach ASCII.
Ponadto oprogramowanie kieruje i steruje procesem kalibracji całego systemu. Opcjonalnie można wyposażyć system w automatyczny stół obrotowy zintegrowany i zsynchronizowany z procesem pomiarowym, który umożliwia skanowanie w zakresie 360°. Oczywiście jest również dostępne oprogramowanie, które pozwala na uzyskiwanie kompletnych, zamkniętych modeli bez konieczności użycie stołu obrotowego.
Do działania skanera 3D potrzebny jest również projektor wideo oraz jedna lub dwie kamery z systemem przechwytywania klatek. Na życzenie klienta, możliwe jest wyposażenie systemu w większą liczbę projektorów i kamer (pary sensorów) pracujących równolegle.

Wydajność dostosowana do potrzeb
Dzięki nowej koncepcji DigiScan 2000, klienci uzyskują poprawioną wydajność, interfejs oraz zdecydowanie większe możliwości zastosowań. Skanery RSI oferują szeroki wybór narzędzi programowych, które świetnie uzupełnią posiadany warsztat pracy.
Parametry skanowania można definiować, tak aby lepiej odpowiadały wymaganiom danego zastosowania. Inną przekonującą zaletą jest fakt, że żaden inny skaner poza systemami DigiScan 2000 nie dawał takiej swobody konfiguracyjnej i możliwości integracji ze składnikami standardowymi. To daje klientowi pewność, że zakupiony skaner to profesjonalne rozwiązanie szyte na miarę jego wymagań przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.
PrzykładyDigiscan - Skan odcisku szczęki.Digiscan - System DigiScan i wykonany za jego pomocą skan odcisku szczęki.Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu