Kategorie
Producenci

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

Zobacz także:Wyprzedaż:Losowe zdjęcie:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Necumer-Product GmbHNECURON - materiały do tworzenia modeli i prototypów

Płyty NECURON są produktami niemieckiej firmy NECUMER-PRODUCT GmBH, która posiada ponad 30-letnie doświadczenie w przetwórstwie poliuretanu. Są to wysokiej klasy specjalistyczne materiały służące do tworzenia modeli i prototypów, niezbędnych w fazie przedprodukcyjnej. O jakości i przydatności materiałów z serii Necuron i Necucast świadczy fakt, że produkty te są od dawna stosowane w wielu gałęziach przemysłu – m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniowym, lotniczym, elektronicznym i odlewniczym.

Wszystkie produkty firmowane znakiem NECURON można obrabiać za pomocą narzędzi do drewna oraz metalu (w zależności od materiału) z dużą prędkością i szybkim posuwem. Nie zawierają wypełniaczy ściernych, związków chloru ani plastyfikatorów, dlatego nie zagrażają zdrowiu użytkownika. Materiały te posiadają właściwości znakomite do obróbki, dlatego są polecane przez producentów samochodów z Niemiec i innych krajów, a także firmy z nimi współpracujące.

Firma Necumer dokłada starań, aby jej produkty spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Aby to zapewnić, wszystkie materiały są poddane ścisłej kontroli jeszcze w trakcie produkcji, ale też bezpośrednio przed dostarczeniem ich do klienta. Systemy zapewnienia jakości stosowane przez firmę spełniają wymagania normy DIN/ISO 9001.

Zastosowanie materiałów do tworzenia modeli i prototypów firmy Necumer jest właściwie nieograniczone. Zapewnia to szeroka gama produktów o określonych właściwościach i przeznaczeniu.

Ale do czego właściwie potrzebne są modele w XXI wieku? Przecież wszystko można zaprojektować, zbadać obliczyć i zwizualizować na komputerze. Otóż nie jest to do końca prawda – modele fizyczne posiadają wiele zalet w stosunku do komputerowo wygenerowanych prototypów. Ogólnie rzecz biorąc modele dają możliwość sprawdzenia, czy nowo projektowana rzecz będzie odpowiadała swojemu planowanemu przeznaczeniu. Można dzięki nim określić punkt, w którym znajduje się środek ciężkości, zobaczyć dany element na żywo ze wszystkich stron, dotknąć go, sprawdzić czy pasuje do konstrukcji, jak w niej funkcjonuje itd. Materiały firmy Necumer posiadają odpowiednie właściwości, twardość i wytrzymałość, aby mogły być zastosowane w celach testowych zamiast elementu z materiału docelowego.

Materiały szybko i łatwo poddają się obróbce. Można je:
- obrabiać za pomocą narzędzi do drewna i metalu (zależnie od materiału),
- szlifować,
- kleić za pomocą klejów Necuron K, ale też zwykłych klejów i żywic do tworzenia form,
- uzupełniać ubytki szpachlówką Necuron S,
- uszczelniać za pomocą wypełniaczy natryskiwanych, pokrywać dwuskładnikową farbą podkładową oraz powłoką wierzchnią na bazie poliuretanu (według zaleceń dla form mikrocząsteczkowych).

Dodatkowe zalety to:
- niska emisja pyłu,
- nieszkodliwość dla zdrowia,
- niewielkie zużycie narzędzi (materiał nie zawiera wypełniaczy ściernych),
- bezwonność,
- brak odprysków materiału,
- dostępne w wielu rozmiarach (istnieje możliwość zamówienia określonych wymiarów).

Poniżej i obok przedstawiamy przykłady modeli stworzonych z materiałów NECURON.
PrzykładyModel wnętrza Citroena 2CV - wykonany z materiału Necuron 301Model produkcyjny opony - wykonany z materiału Necuron 651Model telefonu komórkowego - wykonany z materiału Necuron 1300Model części katamaranu - wykonany z materiału Necuron 160Model roweru trójkołowego dla osób niepełnosprawnych - wykonany z materiału Necuron 480Forma blacharska - wykonana z materiału Necuron 1300Forma odlwenicza - wykonana z materiału Necuron 1300Model architektoniczny - wykonany z materiałów Necuron 660 (kolor biały) i 1020 (kolor niebieski)Przyrząd obróbkowy - wykonany z materiału Necuron 1001Model buta - wykonany z materiału Necuron 480Tabela własciwości materiałów - ModelowanieTabela właściwości materiałów - Narzędzia, uchwyty itp.Tabela własciwości materiałów - Odlewnictwo i inne zastosowania oraz lista akcesoriówWersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu