Kategorie
Producenci

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

Zobacz także:Wyprzedaż:Losowe zdjęcie:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Roland

EGX-20

Dzięki nowej maszynie grawerującej firmy Roland niemożliwe staje się możliwe. EGX-20 to urządzenie, dzięki któremu każdy może łatwo, a zarazem profesjonalnie, grawerować teksty i grafikę wysokiej jakości, wykorzystując technikę komputerową.

Niezrównanie łatwa w obsłudze, nawet dla nieprofesjonalistów, EGX-20 zadziwi swoją użytecznością. Za jej pomocą możesz tworzyć szeroką gamę produktów grawerowanych - tabliczki z nazwiskami, różnego rodzaju napisy, znaki, obrazy, identyfikatory firmowe, pamiątki i odznaczenia oraz tablice pamiątkowe.

Niedroga w użyciu, maszyna EGX- 20 jest wystarczająco mała, aby postawić ją na biurku obok komputera. Równocześnie posiada moc wystarczającą do grawerowania różnorodnych powierzchni.

Dzięki łatwej obsłudze za pomocą drążka sterowniczego oraz panelu sterowania, urządzenie Roland EGX-20 jest użyteczne nie tylko w pracy profesjonalistów, ale i tych, którzy w sztuce grawerowania stawiają pierwsze kroki. Urządzenie EGX-20 to w pełni oprogramowana komputerowa maszyna grawerująca.

Aktywny System Kontroli Powierzchni Roland (AST – Active Surface Tracking System)

Technika AST to najnowsze osiągnięcie inżynierów firmy Roland. Jego działanie polega na badaniu powierzchni materiału poprzez pomiar jego wysokości, dzięki czemu możliwe jest automatyczne dopasowanie odpowiedniej głębokości wykonywanego nacięcia.
System ten oszczędza czas i pieniądze, umożliwiając frezowanie powierzchni wklęsłych i o nierównej strukturze bez uprzedniego testowania materiału.

Sposób działania systemu AST
Automatyczny czujnik wysokości dołączony do końcówki wrzeciona bada wysokość materiału i steruje pozycją wrzeciona oraz narzędzia, co pozwala na dostosowanie głębokości cięcia odpowiednio do cech powierzchni materiału. Ponadto, system AST chroni grawerowaną powierzchnię przed porysowaniem.
Wybór trzech różnych średnic stożka regulatora daje możliwość lepszego dopasowania do krzywizn materiału.

Grawerowanie

EGX-20 posiada silnik o prędkości obrotowej regulowanej płynnie w zakresie od 4000 do 15000 obr/min. Różnorodność możliwych do zastosowania narzędzi pozwala na obróbkę bardzo wielu materiałów - m.in. PCV, ABS, akrylu, drewna, wosku i żywicy. Zastosowanie dostępnych w oddzielnej sprzedaży rysików diamentowych umożliwia obróbkę metali lekkich, takich jak aluminium lub mosiądz. Dzięki podkładce mocującej, łatwo osadzić materiał przygotowany do pracy na powierzchni roboczej urządzenia.
Po wybraniu rodzaju materiału w menu programu, EGX-20 automatycznie ustala optymalne ustawienia procesu, takie jak prędkość cięcia i ścieżka przebiegu narzędzia.

Oprogramowanie

Pełny pakiet oprogramowania dołączony do EGX-20 zawiera trzy programy: Dr Engrave do tworzenia małych produktów, takich jak tabliczki imienne i identyfikatory; 3D Engrave - do produkcji płaskorzeźb oraz Virtual MODELA pozwalający na symulację wyglądu obiektu przed wykonaniem cięcia, co umożliwia wcześniejszą eliminację błędów frezowania i skrócenie czasu produkcji.

Dr. Engrave
- przekształca czcionki True Type systemu Windows w czcionki o obwiedni z pojedynczej linii, co pozwala uniknąć konieczności nabycia nowych, kompatybilnych z oprogramowaniem
- importuje pliki baz danych (*.txt/csv) i automatycznie rozmieszcza ich zawartość na ekranie, co znacznie ułatwia pracę przy tworzeniu dużych ilości identyfikatorów
- daje możliwość bezpośredniego przesłania skanowanych obrazów, jak np. zdjęcia lub logo firm
- pozwala na zmniejszanie, powiększanie obiektów, dodawanie znaków graficznych i symboli oraz ich kompozycję
- umożliwia import modelu w formacie BMP i DXF

3D Engrave
- umożliwia tworzenie obiektów przestrzennych (np. tekstu 3D lub płaskorzeźby) z powierzchni płaskich
- pozwala na określenie różnych głębokości cięcia dla jednego projektu, dzięki czemu można uzyskać ciekawsze efekty wizualne
- pozwala na tworzenie liter, znaków oraz kształtów wypukłych lub wklęsłych
- umożliwia import modelu w różnych formatach, m.in. DXF, PIX i BMP

Virtual MODELA
- program pozwala na symulację wyglądu gotowego obiektu jeszcze przed wykonaniem cięcia, co pozwala wyeliminować błędy frezowania i skrócić czas produkcji obiektu 3D
- umożliwia podgląd obiektu końcowego pod dowolnym kątem w przestrzeni oraz przedstawienie go w kolorze, z zastosowaniem tekstur i efektów świetlnych
- dokładnie szacuje czas potrzebny do grawerowania


Firma Quedex jest dystrybutorem, gwarantem, serwisem i bezpośrednim importerem tego produktu w Polsce. W naszej ofercie znajdą Państwo również wyposażenie dodatkowe, akcesoria i części zamienne.


Polityka jakości naszej firmy:

Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładamy starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i określone przez producentów normy.
Dodatki do produktu:

Ulotka urządzenia w formacie PDF (j.polski) - Pobierz


Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu