Kategorie
Producenci

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

Zobacz także:Wyprzedaż:Losowe zdjęcie:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Roland


PICZA LPX-250

Bezdotykowy skaner laserowy LPX-250 firmy Roland, umożliwiający skanowanie w trybie obrotowym i planarnym, znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach sztuki i techniki. Szybki i bezbłędny proces skanowania oraz dołączone oprogramowanie tworzą z niego doskonałe narzędzie 3D.

Urządzenie LPX-250 pozwala łatwo i szybko skanować dowolne przedmioty. Dołączone oprogramowanie umożliwia konwersję danych źródłowych odczytanych przez skaner do różnych formatów: m.in. STL, DXF oraz IGES. LPX-250 to urządzenie idealne dla inżynierów, artystów, animatorów i twórców gier komputerowych. LPX-250 oznacza nowy wymiar w technologii skanowania.

Skaner LPX-250 zapewnia duże możliwości pracy, ale jednocześnie jego obsługa jest bardzo łatwa. Cena tego najnowszego osiągnięcia w dziedzinie skanowania 3D nie jest wygórowana jak na jego możliwości:
• Bezdotykowe, laserowe skanowanie 3D
• Konwersja danych skanu do formatu NURBS lub wielokątów
• Export plików w formatach STL, DXF oraz IGES, wykorzystywanych w programach do modelowania 3D oraz 3D CAD
• Duża powierzchnia skanująca - do 406 mm (wys.) x 254 mm w przekroju
• Podwójny tryb skanowania - obrotowy i płaszczyznowy - zapewniający maksimum efektywności skanowania

NOWE MOŻLIWOŚCI SKANOWANIA TAKŻE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Łatwa obsługa
Korzystanie z LPX-250 nie wymaga dokonywania żadnych zaawansowanych ustawień ani wiedzy technicznej - wystarczy umieścić obiekt na stole roboczym i kilka razy kliknąć myszą. Wszystkie operacje digitalizujące odbywają się pod kontrolą programu Dr PICZA 3. Program ten posiada wiele zalet - analizuje wysokość, obszar oraz tryb skanowania. Dzięki temu możliwe jest pełne wykorzystanie i kontrolowanie procesu skanowania.

FUNKCJONALNOŚĆ - OD SKANOWANIA 3D DO KONWERSJI DANYCH

Skanery trójwymiarowe zapisują skanowane dane w formacie Point Cloud (chmura punktów). Aby móc jednak wykorzystać skan w programie 3D CAD lub programie do modelowania, wymagana jest wcześniejsza edycja i optymalizacja danych w tym formacie.
Doskonały program Pixform, pozwala edytować skan, łącząc kilka skanów cząstkowych, wygładzając powierzchnię, korygując niedokładności czy niedoskonałości. Aplikacja ta, mimo, swoich zaawansowanych możliwości, jest przyjazna użytkownikowi i jej obsługa nie nastręcza większych trudności. Skan może zostać zapisany w postaci formatu STL lub IGES, które są powszechnie używane przez profesjonalne programy do modelowania i edycji 3D.

Główne cechy oprogramowania

Łatwa konwersja danych do wielokątów i powierzchni NURBS
Pixform umożliwia tworzenie obiektów litych i automatyczne eksportowanie ich w formacie STL lub NURBS. Dzięki temu, użytkownik oszczędza cenny czas, potrzebny na mozolne rysowanie załamań linii. Pixform pozwala od razu zabrać się za projektowanie, z pominięciem fazy mapowania powierzchni.

Łączenie kilku skanów w jeden model
Pixform umożliwia uzyskanie bardziej efektywnych rezultatów, dzięki łączeniu danych uzyskanych podczas skanowania obiektu z różnej perspektywy.

Wygładzenie, edycja i optymalizacja siatki wielokątów
Dzięki takim narzędziom programu Pixform jak: decimation, smoothing, remeshing, możesz edytować lub optymalizować powierzchnie złożone z siatki wielokątowej

Eksport plików w różnych formatach, obsługiwanych przez programy do modelowania 3D
Program Pixform umożliwia zapis skanów w formatach IGES, STL oraz DXF, kompatybilnych z Rhinoceros®, SolidWorks®, oraz innymi popularnymi programami do modelowania

*Pixform działa w systemach Windows® 95/98/Me oraz Windows NT® 4.0/2000/XP.


PODWÓJNY TRYB SKANOWANIA - OPTYMALIZACJA DZIAŁANIA

Połączenie pracy dwóch opcjonalnych trybów skanowania: obrotowego i płaszczyznowego, umożliwia uzyskanie znakomitych efektów. LPX-250 zapewnia szerokie możliwości wykonywania skanów obiektów o zróżnicowanych kształtach. Rozdzielczość jest regulowana do 0,2 mm.

Obrotowy tryb skanowania
Idealny do szybkiego skanowania obiektów sferycznych oraz obiektów o gładkiej powierzchni. W tym trybie w kierunku przedmiotu umieszczonego na obracającym się stole skanera, zostaje wysłane światło lasera, które jest odbijane od jego powierzchni, a następnie przechwytywane przez czujnik. W ten sposób powstaje cyfrowy zapis skanowanego obszaru. LPX-250 wyposażony jest w funkcję Rescan, pozwalającą na wybiórcze skanowanie zaznaczonego fragmentu. Umożliwia to otrzymanie bardziej szczegółowego obrazu.

Planarny tryb skanowania
Idealny do skanowania przedmiotów o powierzchni płaskiej lub wklęsłej, obiektów pochyłych oraz ich subtelnych detali. W trybie tym wiązka laserowa urządzenia LPX-250 skanuje precyzyjnie prostopadłą powierzchnię obiektu z uwzględnieniem jego wklęsłych i wypukłych detali.


Firma Quedex jest dystrybutorem, gwarantem, serwisem i bezpośrednim importerem tego produktu w Polsce. W naszej ofercie znajdą Państwo również wyposażenie dodatkowe, akcesoria i części zamienne.

Polityka jakości naszej firmy

Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, skaner 3D,frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładay starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i okreslone przez producentów normy.
Dodatki do produktu:

Ulotka urządzenia w formacie PDF (w j. polskim) - Pobierz


Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu