Kategorie
Producenci

Search

Promotion
Sale out

Newsletter
Subscribe
Unsubscribe

Zobacz także:Wyprzedaż:Losowe zdjęcie:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Roland

MODELA MDX-15

Oglądanie projektowanych trójwymiarowych obiektów „na żywo” zawsze było marzeniem projektantów 3D. Dziś, dzięki niedrogim komputerom i urządzeniu Roland MDX-15 marzenie to spełnia się.

Model MDX-15, charakteryzujący się dużymi możliwościami i niską ceną, to trzyosiowa frezarka i skaner w jednym. Dzięki niewielkim wymiarom, urządzenie z łatwością mieści się na biurku.

Roland MODELA MDX-15 jest urządzeniem bardzo łatwym w użyciu. Standardowy zestaw zawiera doskonałe oprogramowanie oraz instrukcję w języku polskim. Umożliwia skanowanie i frezowanie - tworzenie form, modeli, prototypów, biżuterii, a nawet prace przy niewielkich seryjnych produkcjach.

Z powodzeniem sprawdza się przy testowaniu projektu, redukuje błędy w produkcji, dzięki czemu pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Atrakcyjny wygląd i niewielkie rozmiary MDX-15 pozwalają wzbogacić Twoje biurko o wszechstronne i funkcjonalne urządzenie o dużych możliwościach. Korzystając z dołączonej instrukcji obsługi, nawet początkujący użytkownik może rozpocząć skanowanie i frezowanie już w kilka minut.


Maksymalny obszar pracy MDX-15 to:
152,4 mm (X) * 101,6 mm (Y) * 60,5 mm (Z)
6 cali (X) * 4 cale (Y) * 2-3/8 cala (Z)


MDX-15 jest kompatybilna z popularnym oprogramowaniem CAD/CAM/3D - m.in. SolidWorks, Rhinoceros, VectorWorks, LightWave, VisualMill, 3ds max i formZ. Dzięki temu użytkownik ma możliwość pracy nad projektem w programie, który najbardziej mu odpowiada. Powyższa lista nie wymienia wszystkich programów, z którymi urządzenie może pracować.

MDX-15 jest podsumowaniem ponad dziesięcioletnich badań inżynierów firmy Roland w kierunku skanowania 3D i frezowania. Wykorzystana w MDX-15 technologia R.A.P.S. (Roland Active Piezo Sensor), czyni je bardzo precyzyjnym skanerem, mogącym skanować obiekt z prędkością od 4 do 15 mm na sekundę z rozdzielczością do 0,05 mm. Natomiast modułu tnącego zamienia je w precyzyjną frezarkę CNC.

Oprogramowanie

Urządzenie MDX-15 dostarczane jest z oprogramowaniem pracującym pod kontrolą MS Windows (rodzina Windows 95/98/Me, Windows NT 4.0, Windows 2000 i późniejsze wersje). Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez port RS-232C.

MODELA Player jest programem umożliwiającym import modeli 3D z innych aplikacji. MODELA Player zawiera bazę danych definiującą rodzaje narzędzi tnących, ich średnicę, zdefiniowane szybkości cięcia itp. Program ten umożliwia skalowanie obiektów 3D, a także określanie kierunku frezowania oraz fragmentu, który zostanie poddany obróbce. Ponadto MODELA Player oblicza również i przedstawia ścieżkę przebiegu narzędzia podczas frezowania.

Virtual MODELA umożliwia symulację wyglądu obiektu już po wykonaniu cięcia. Możliwość ta eliminuje błędy frezowania i skraca czas produkcji obiektu w 3D.

Program Dr. PICZA pozwala na skanowanie obiektu za pomocą urządzenia MDX-15. Posiada również funkcję dynamicznej aktualizacji graficznej, a także wiele innych, takich jak ręczne ustawianie wklęsłych i wypukłych części obiektu (np. do tworzenia form odlewniczych) oraz symetria, edycja krzywizn i wielkości powierzchni, które zwiększa możliwości MDX-15 wielokrotnie. Dr. PICZA umożliwia oglądanie skanowanego obiektu pod dowolnym kątem w przestrzeni oraz również rendering obiektu w kolorze z zastosowaniem tekstury (np. drewna). Zeskanowany obiekt może zostać zapisany w formatach DXF, IGES, VRML lub Point Cloud (w formacie ACSII).

Frezowanie i modelowanie

Obiekty wyfrezowane za pomocą maszyn posiadają wiele zalet w stosunku do komputerowo wygenerowanych prototypów. Są to między innymi: możliwość sprawdzenia czy obiekt „pasuje” w miejsce przeznaczenia, jaką ma fizyczną wagę, środek ciężkości i czy - co najważniejsze - podoba się końcowemu odbiorcy.

Różnorodność narzędzi, które oferuje MDX-15 pozwala na przekształcenie idei w rzeczywistość. Frezarka może wykorzystywać małe ostre lub większe narzędzia zakończone prostokątnie lub owalnie (używane do końcowego wyrównania powierzchni).

MDX-15 potrafi frezować w takich materiałach jak: ABS, akryl, drewno, styropian, sztuczne drewno, czy wosk modelarski. Materiały o pośrednich właściwościach i podobnym stopniu twardości również nadają się do obróbki.

Frezowanie za pomocą MDX-15 odbywa się w niezwykle prosty sposób. W programie MODELA Player dokonuje się importu obiektu i przygotowuje go do użycia jako wzoru podczas frezowania – użytkownik wybrać rodzaj materiału i niektóre z określających go wartości. Program sam dobierze najodpowiedniejszą technikę frezowania i parametry procesu. To wszystko! Teraz wystarczy tylko jedynie, kliknąć przycisk Start, a projekt wirtualny zostanie przekształcony w rzeczywisty obiekt – formę, płaskorzeźbę lub gotowy element „małej” produkcji.

Skanowanie

Aby rozpocząć skanowanie należy zainstalować moduł skanujący (dostarczony w komplecie z urządzeniem) w miejsce głowicy wrzeciona, a następnie uruchomić program Dr. PICZA, zdefiniować obszar skanowania i rozdzielczość – od 5 mm do 0,05 mm! - kliknąć przycisk Scan i poczekać, aż MDX-15 sama wykona całą pracę. Jeżeli pewne fragmenty obiektu wymagają dokładniejszego odwzorowania szczegółów, można zagęścić miejscowo siatkę skanowania. MDX-15 automatycznie połączy odrębne skany cząstkowe w jeden obiekt.

Zalety

Szybka obróbka – MDX-15 pozwala na szybkie tworzenie i testowanie form oraz modeli, a także na realizację „małej produkcji”.

Precyzja – MDX-15 skanuje z dokładnością do 0,05 mm (0,002 cala), a frezuje z dokładnością do 0,00625 mm (0,00024 cala).


Łatwość obsługi – MDX-15 jest kompatybilna z większością programów CAD/CAM/3D i obsługuje formaty przemysłowe - DXF, IGES, VRML, Point Cloud; przemyślana konstrukcja i dodane programy pozwalają na rozpoczęcie pracy bez specjalnego szkolenia.

Mały rozmiar – MDX-15 mieści się na biurku.

Firma Quedex jest dystrybutorem, gwarantem, serwisem i bezpośrednim importerem tego produktu w Polsce. W naszej ofercie znajdą Państwo również wyposażenie dodatkowe, akcesoria i części zamienne.

Polityka jakości naszej firmy:

Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładay starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i okreslone przez producentów normy.
Dodatki do produktu:

Ulotka urządzenia w formacie PDF (j.polski) - Pobierz


Wersja do druku
Poleć produkt znajomemu!

Powrót

Grawerka CNC Frezarka CNC Grawer Engraving machines Frezarki Laser Nd:yag Qigong Natrysk poliuretanu Kamery termowizyjne Kamera termowizyjna Skaner 3D Roland EGX Roland MDX Tabliczki znamionowe Modelowanie 3D znakowanie laserowe Odciąg do lasera Znakowanie specjalne Produkcja naklejek znakowanie laserowe znakowanie laserowe qigong taichi kungfu