Quedex

Roland

PICZA LPX-250


Bezdotykowy skaner laserowy LPX-250 firmy Roland, umożliwiający skanowanie w trybie obrotowym i planarnym, znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach sztuki i techniki. Szybki i bezbłędny proces skanowania oraz dołączone oprogramowanie tworzą z niego doskonałe narzędzie 3D.

Urządzenie LPX-250 pozwala łatwo i szybko skanować dowolne przedmioty. Dołączone oprogramowanie umożliwia konwersję danych źródłowych odczytanych przez skaner do różnych formatów: m.in. STL, DXF oraz IGES. LPX-250 to urządzenie idealne dla inżynierów, artystów, animatorów i twórców gier komputerowych. LPX-250 oznacza nowy wymiar w technologii skanowania.

Skaner LPX-250 zapewnia duże możliwości pracy, ale jednocześnie jego obsługa jest bardzo łatwa. Cena tego najnowszego osiągnięcia w dziedzinie skanowania 3D nie jest wygórowana jak na jego możliwości:
• Bezdotykowe, laserowe skanowanie 3D
• Konwersja danych skanu do formatu NURBS lub wielokątów
• Export plików w formatach STL, DXF oraz IGES, wykorzystywanych w programach do modelowania 3D oraz 3D CAD
• Duża powierzchnia skanująca - do 406 mm (wys.) x 254 mm w przekroju
• Podwójny tryb skanowania - obrotowy i płaszczyznowy - zapewniający maksimum efektywności skanowania

NOWE MOŻLIWOŚCI SKANOWANIA TAKŻE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Łatwa obsługa
Korzystanie z LPX-250 nie wymaga dokonywania żadnych zaawansowanych ustawień ani wiedzy technicznej - wystarczy umieścić obiekt na stole roboczym i kilka razy kliknąć myszą. Wszystkie operacje digitalizujące odbywają się pod kontrolą programu Dr PICZA 3. Program ten posiada wiele zalet - analizuje wysokość, obszar oraz tryb skanowania. Dzięki temu możliwe jest pełne wykorzystanie i kontrolowanie procesu skanowania.

FUNKCJONALNOŚĆ - OD SKANOWANIA 3D DO KONWERSJI DANYCH

Skanery trójwymiarowe zapisują skanowane dane w formacie Point Cloud (chmura punktów). Aby móc jednak wykorzystać skan w programie 3D CAD lub programie do modelowania, wymagana jest wcześniejsza edycja i optymalizacja danych w tym formacie.
Doskonały program Pixform, pozwala edytować skan, łącząc kilka skanów cząstkowych, wygładzając powierzchnię, korygując niedokładności czy niedoskonałości. Aplikacja ta, mimo, swoich zaawansowanych możliwości, jest przyjazna użytkownikowi i jej obsługa nie nastręcza większych trudności. Skan może zostać zapisany w postaci formatu STL lub IGES, które są powszechnie używane przez profesjonalne programy do modelowania i edycji 3D.

Główne cechy oprogramowania

Łatwa konwersja danych do wielokątów i powierzchni NURBS
Pixform umożliwia tworzenie obiektów litych i automatyczne eksportowanie ich w formacie STL lub NURBS. Dzięki temu, użytkownik oszczędza cenny czas, potrzebny na mozolne rysowanie załamań linii. Pixform pozwala od razu zabrać się za projektowanie, z pominięciem fazy mapowania powierzchni.

Łączenie kilku skanów w jeden model
Pixform umożliwia uzyskanie bardziej efektywnych rezultatów, dzięki łączeniu danych uzyskanych podczas skanowania obiektu z różnej perspektywy.

Wygładzenie, edycja i optymalizacja siatki wielokątów
Dzięki takim narzędziom programu Pixform jak: decimation, smoothing, remeshing, możesz edytować lub optymalizować powierzchnie złożone z siatki wielokątowej

Eksport plików w różnych formatach, obsługiwanych przez programy do modelowania 3D
Program Pixform umożliwia zapis skanów w formatach IGES, STL oraz DXF, kompatybilnych z Rhinoceros®, SolidWorks®, oraz innymi popularnymi programami do modelowania

*Pixform działa w systemach Windows® 95/98/Me oraz Windows NT® 4.0/2000/XP.


PODWÓJNY TRYB SKANOWANIA - OPTYMALIZACJA DZIAŁANIA

Połączenie pracy dwóch opcjonalnych trybów skanowania: obrotowego i płaszczyznowego, umożliwia uzyskanie znakomitych efektów. LPX-250 zapewnia szerokie możliwości wykonywania skanów obiektów o zróżnicowanych kształtach. Rozdzielczość jest regulowana do 0,2 mm.

Obrotowy tryb skanowania
Idealny do szybkiego skanowania obiektów sferycznych oraz obiektów o gładkiej powierzchni. W tym trybie w kierunku przedmiotu umieszczonego na obracającym się stole skanera, zostaje wysłane światło lasera, które jest odbijane od jego powierzchni, a następnie przechwytywane przez czujnik. W ten sposób powstaje cyfrowy zapis skanowanego obszaru. LPX-250 wyposażony jest w funkcję Rescan, pozwalającą na wybiórcze skanowanie zaznaczonego fragmentu. Umożliwia to otrzymanie bardziej szczegółowego obrazu.

Planarny tryb skanowania
Idealny do skanowania przedmiotów o powierzchni płaskiej lub wklęsłej, obiektów pochyłych oraz ich subtelnych detali. W trybie tym wiązka laserowa urządzenia LPX-250 skanuje precyzyjnie prostopadłą powierzchnię obiektu z uwzględnieniem jego wklęsłych i wypukłych detali.


Firma Quedex jest dystrybutorem, gwarantem, serwisem i bezpośrednim importerem tego produktu w Polsce. W naszej ofercie znajdą Państwo również wyposażenie dodatkowe, akcesoria i części zamienne.

Polityka jakości naszej firmy

Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, skaner 3D,frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładay starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i okreslone przez producentów normy.